2023. February 6., Monday
Ma: Dorottya, Dóra Holnap: Tódor, Rómeó
Cikkek
Keresés
Vissza
ÖKO-hét
Hír

Ebben a tanévben november 7-11. között rendeztük meg a hagyományos Öveges-hetet.

Hétfő: 

Ezen a napon nyitottuk meg az ÖKO hetet. Alsós és felsős tanulóinkkal elkészítettük Márton napi lámpásainkat a pénteki felvonulásunkra. A nagyok Petra nénivel növényi DNS-t vontak ki több-kevesebb sikerrel.

Kedd:

Az alsósok Marika nénivel barangolhattak a természettudomány területén, a nagyok Piroska nénivel csoportokra bontva mérték össze természettudományi tudásukat.

Szerda:

A kicsik és a nagyok két csoportra bontva vettek részt a Szurkoló állatmentő egyesület bemutatóján. Tapasztalatot gyűjthettek a megfelelő állattartásról. Bemutattak két mentett állatot, akik nagyon súlyos állatkínzáson vannak túl, és szerető gazdikra leltek a kimentés után.

Csütörtök:

A tornateremben Laci bácsival sorversenyen vehettek rész iskolánk tanulói. Változatos ügyességi feladatokat hajtottak végre. Nagyon jól érezték magukat.

Péntek:

Megemlékeztünk iskolánk névadójának Öveges professzornak születésnapjáról, és megkoszorúztuk az emléktábláját. Megünnepeltük a régi és az új iskola 60. illetve 35. születésnapját, melynek alkalmából iskolatörténeti kiállítást készítettünk. Dolgozóink és tanulóink elhelyezték az emlékezés virágait a kopjafánál, így emlékezve iskolánk elhunyt pedagógusaira. Ötödik osztályos tanulóink egy rövid Márton napi műsorral készültek, majd iskolánk tanulói lámpásaikkal vonultak körbe az iskola udvarán. Végül a hetet egy ünnepi "lakomával" zártuk.


2022. November 13., 18:36
Vissza
Eseménynaptár
Szülői értekezletek
Helyszín: Iskola
Kapcsolat: Osztályfőnökök
Zrínyi matematikaverseny megyei forduló
Helyszín: A kijelölt iskola
Kapcsolat: Horváthné Stier Katalin
Helyesírási verseny
Helyszín: Iskola
Kapcsolat: tanítók, Zsidó Piroska
Farsang
Helyszín: Az iskola tornaterme
Kapcsolat: Maninger Mariann, Pordán Jánosné
Daléneklési verseny
Helyszín: Az iskola aulája
Kapcsolat: tanítók, Pogrányi Petra
Iskolanyitogató
Helyszín: Iskola
Kapcsolat: Pordán Jánosné
Forradalom és szabadságharc évfordulójának megünneplése
Helyszín: Faluház
Kapcsolat: Pogrányi Petra

Elérhetőségeink

Szákszendi Öveges József Általános Iskola

Szákszend, Száki utca 95.
+36 (34) 371-515
pappevamedia@gmail.com

A honlap tartalmáért felelős vezető:
Palotainé Papp Éva
igazgató

A honlap tartalmát szerkeszti:
Palotainé Papp Éva
pappevamedia@gmail.com