2023. February 6., Monday
Ma: Dorottya, Dóra Holnap: Tódor, Rómeó
Cikkek
Keresés
Vissza
Erdei iskolában jártunk
Hír

Iskolánk 5. és 6. osztályos tanulói 10. 25-én erdei iskolába indultak. Két éjszakát töltöttünk a településünk közelében található pusztavámi Vajda János Erdészeti Erdei Iskolában. 

A 3 nap során rengeteg élményt szereztünk. Minden nap 2 programon vettünk részt, és valamennyi rendkívül színes és tartalmas volt.

Az első napon megismerkedtünk az iskola melletti erdőrésszel, ahol vezetőnk bemutatta az erdőalkotó fákat (éger, csertölgy, gyertyán, madárcseresznye, bükk), továbbá a lágyszárúakat (varfű, gyíkfű, kígyószisz, vajszínű ördögszem, árvacsalán stb.). A délutáni kreatív foglalkozáson az erdőben gyűjtött kincsekből készítettünk asztali díszeket. Este bátorságpróbára indultunk.

A második napon délelőtt egy hosszabb túrán vettünk részt. Körbesétáltuk a Kék-tavat, növényeket és gombákat határoztunk. A délután során pedig erdei vadállatokat figyeltünk meg, többek között dámszarvasokat és muflonokat. Este kincskeresésre indultunk, majd a tábortűz mellett egy új éneket is tanultunk.

A harmadik napon egy játékos vetélkedő keretein belül mutathatták meg a csapatok, hogy mit tanultak az erdei iskolában. A szabadidőt is igyekeztünk minden nap aktívan kihasználni – fociztunk és számháborúztunk az erdőben. 

Kép és szöveg: Pogrányi Petra


2022. November 03., 22:34
Vissza
Eseménynaptár
Szülői értekezletek
Helyszín: Iskola
Kapcsolat: Osztályfőnökök
Zrínyi matematikaverseny megyei forduló
Helyszín: A kijelölt iskola
Kapcsolat: Horváthné Stier Katalin
Helyesírási verseny
Helyszín: Iskola
Kapcsolat: tanítók, Zsidó Piroska
Farsang
Helyszín: Az iskola tornaterme
Kapcsolat: Maninger Mariann, Pordán Jánosné
Daléneklési verseny
Helyszín: Az iskola aulája
Kapcsolat: tanítók, Pogrányi Petra
Iskolanyitogató
Helyszín: Iskola
Kapcsolat: Pordán Jánosné
Forradalom és szabadságharc évfordulójának megünneplése
Helyszín: Faluház
Kapcsolat: Pogrányi Petra

Elérhetőségeink

Szákszendi Öveges József Általános Iskola

Szákszend, Száki utca 95.
+36 (34) 371-515
pappevamedia@gmail.com

A honlap tartalmáért felelős vezető:
Palotainé Papp Éva
igazgató

A honlap tartalmát szerkeszti:
Palotainé Papp Éva
pappevamedia@gmail.com